DS1844E-050+
ALIXIN STOCK (HONG KONG) CO., LIMITED
Contact Now
DS1844E-050+
Digital Interface : Serial (2-Wire, 5-Wire)
Operating Supply Current : 2.5 mA
Temperature Coefficient : 750 PPM / C
Product Category : Digital Potentiometer ICs
Mounting Style : SMD/SMT
Taps per POT : 64
Resistance : 50 kOhms
Wiper Memory : Volatile
Package / Case : TSSOP-20
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Tube
Series : DS1844E
Operating Supply Voltage : 3.3 V, 5 V